3.C – květen 2022

V květnu jsme zažili spoustu pěkných akcí i pořádnou dávku učiva. V červnu budeme už především opakovat a napíšeme si závěrečné písemné práce. Na začátku května k nám do třídy zavítali žáci devátých tříd, kteří v rámci akce „Velcí učí malé“ pro děti připravili krásné dvě hodiny výtvarné výchovy. Děti si vyrobily anglické pexeso, které dále úspěšně používáme.

Opět jsme se podívali do knihovny, kde pro nás tentokrát nakladatelství THOVT připravilo hodinku zábavných her, motivujících děti ke čtení. V květnu jsme se také fotili, těšíme se na výsledek a na památku, kterou budeme mít. V polovině května nás navštívil mykolog p. Malý s velmi působivou přednáškou o houbách. Dozvěděli jsme se například, že houby mohou i léčit, nebo jak poznat ty opravdu jedovaté.

Dále jsme zažili preventivní program Ználek, který měl za cíl stmelit kolektiv a pomocí hraných situací ukázat, jak se ke druhým chovat a jak rozhodně ne.

V českém jazyce jsme dokončili vyjmenovaná slova a naučili se, co můžeme určovat u sloves. V matematice jsme úspěšně zvládli dělení se zbytkem a v prvouce jsme formou projektových prací probrali kapitolu o lidském těle. Dalšími výstupy z tématu Lidské tělo jsou například potravinová pyramida, nebo knížka s jednotlivými soustavami. Nezaháleli jsme ani ve výchovách. Ve VV a PČ jsme kreslili, stříhali, skládali, používali krepový papír, křídy, pastely, přírodniny a mnoho dalšího. V TV jsme si měřili různé výkony abychom mohli posoudit, na jaké sporty máme předpoklady.

Květen byl velmi vydařený měsíc, těšíme se na červen – na školu v přírodě, na blížící se prázdniny a vysvědčení.

6.5. Velcí učí malé

11.5. THOVT – motivační hry knihovna