3.C – duben 2022

Duben se nesl ve znamení akcí. I přes to, že byly Velikonoční prázdniny, stihli jsme se naučit a zažít spoustu věcí. Zapojili jsme se do projektu Ukliďme Česko, prožili jsme velikonoční týden barev, navštívili jsme knihovnu, zkusili jsme si tvořivé dílny v Kladenském divadle Lampion, oslavili jsme Den Země a vyslali jsme tři třídní talenty na školní kolo soutěže ZŠ Unhošť má talent. Poslední dubnový školní den jsme projektovým dnem vítali oslavy čarodějnic.

V českém jazyce se dále prokousáváme vyjmenovanými slovy. Dokončili jsme po P, po S a učíme se po V. K tomu stále opakujeme slovní druhy a pracujeme na rozvoji našeho slohového potenciálu. V matematice jsme se se dostali až k nejtěžším pamětným operacím v oboru do 1 000. Pravidelně pracujeme i na slovních úlohách a písemném počítání. V prvouce jsme uzavřeli kapitolu Živočichy a dostali jsme se ke kapitole Člověk. Máme zadané domácí projekty na jednotlivé soustavy.

Ve výchovách jsme se zabývali Velikonocemi a jarem.

Proběhlé akce:

1.4. Ukliďme Česko