3.C – duben 2021

Začátek dubna byl pro nás přípravou na Velikonoce. Posílali jsme si fota naší domácí velikonoční výzdoby, říkali jsme si o zvycích. Také jsme v rámci obecní soutěže vyráběli velká velikonoční vajíčka na okna. V online hodině jsme měli besedu s astronomem Pavlem Suchanem z AV ČR, který nám zodpověděl naše otázky a dozvěděli jsme se, jak to bylo s českým krtečkem ve vesmíru. 19. dubna jsme byli poprvé ve škole. Domluvili jsme se, že to oslavíme a přijdeme s každou ponožkou jinou. V úterý jsme měli pyžamový den, kdo chtěl, přišel do školy v pyžamu. Naštěstí nikdo neusnul. Na Mezinárodní den Země jsme šli na přírodovědnou vycházku a plnili jsme úkoly. Konec měsíce byl ve znamení seznamování se s Filipojakubskou nocí, zvyky a tradicemi. Oblékli jsme se na online výuku stylově. Poslední den v dubnu jsme byli v online divadle na Malém princi od Antoine de Saint Exupéryho. Představení bylo pěkné a dodalo nám energii na další dny.