3.C – březen

Březen byl u nás měsícem vítání jara a příjemných online besed. První beseda byla z Městského muzea v Unhošti o velikonočních zvycích a tradicích od p. Štěpánové, druhá byla z knihovny

od p. Chvojkové o prezentaci knížek a literárních hádankách.

Také jsme věnovali jednu online hodinu bezpečnosti na internetu, děti téma zajímalo. Soutěže UNHfree – Vesmír nás baví se zúčastnilo několik dětí s pěknými výkresy.

Také jsme vyráběli vajíčka v rámci velikonoční výzvy. Také jsme zkoušeli Matematického klokana – Cvrčka, několik žáků mělo vysoký počet bodů. Děti také vyráběly přáníčka pro Domov seniorů v Unhošti.

V matematice jsme násobili mimo rozsah malé násobilky a teď se začínáme orientovat v číselném oboru do 1 000. V českém jazyce se učíme vyjmenovaná slova po p a doma v našich knihách

si čteme o zvířatech, hledáme si různé zajímavosti, protože probíráme živou přírodu.

Veselé ponožky při návratu do školy stále platí, už se těšíme.