3.C – březen 2022

Březen jsme si moc užili, objevovaly se první překrásné dny a všichni po zimě začali chodit s úsměvem na tváři. V průběhu měsíce jsme například vyráběli Laufra v životní velikosti, navštívili muzeum s besedou o masopustu, vyseli ve třídě afrikány, zažili Teplákový den a dokonce jsme se i učili naruby.

V českém jazyce jsme dokončili slovní druhy, naučili se určovat rod, číslo a pád u podstatného jména a vrátili se k vyjmenovaným slovům, tentokrát po P. Nezaháleli jsme ani ve slohu a tvorbě - děti začaly vytvářet své vlastní komiksy. V matematice jsme začali počítat do 1 000, naučili jsme se v tomto oboru orientovat a vyzkoušeli jsme si první lehčí příklady. V Prvouce jsme dokončili neživou přírodu a dostali jsme se k té pro děti zábavnější – přírodě živé. Naučili jsme se jak se dělí, co vše pod ní spadá, jaké jsou vlastnosti živé přírody a přes bezobratlé jsme se dostali až k obratlovcům.

Ve výchovách jsme se zabývali především masopustem a přicházejícím jarem.

Akce v měsíci

1.3. Návštěva muzea - Masopust