3.B – únor 2023

Začátkem měsíce proběhlo třídní kolo recitační soutěže, ze kterého jsme jako třída vyslala čtyři zástupce do školního kola soutěže. Účinkující byli výborní a patří jim velká pochvala za aktivitu a odvahu. V hodině geometrie jsme využili stavebnici Duplo k prostorovým krychlovým stavbám a jejich zápisu. Práce ve skupinách je vždy zábava. Tento čas byl i dobou Masopustu, a tak jsme navštívili městské muzeum. Tentokrát měla paní Štěpánová připravenou zajímavou prezentaci, ze které jsme se dozvěděli mnoho vysvětlujících informací. Také jsme si mohli ve dvojicích vyzkoušet masopustní masku koně. Ve škole jsme si vyrobili barevný masopustní čepec. Virtuálně jsme navštívili jadernou elektrárnu Temelín. Při on line prohlídce nás naši průvodci provedli místy, kam mohou jen zaměstnanci. Vysvětlili, jak v elektrárně vše funguje a mohli jsme si zasoutěžit. Do školních povinností a aktivit vstoupily i jarní prázdniny, a tak nám ten únor rychle utekl.