3.B – únor 2022

Začátkem měsíce jsme se byli podívat na výstavu 55 let od založení oddílu Pochodeň v Unhošti. Vyplnili jsme také soutěžní kvíz a děti poznaly na vystavených fotografiích své rodiče. Některé táké navštěvují tento oddíl. Tento měsíc byly také jarní prázdniny. Většina dětí si byla odpočinout, nebo zasportovat na horách. Bohužel covidová onemocnění nám vystřídala krize na Ukrajině. Naše výtvarné práce ještě většinou odrážejí zimní období, ale už se těšíme na jaro. Některé naše výkresy putují na výstavy, tak uvidíme, jak dopadneme. Co se právě učíme? V matematice začneme počítat do 1 000, v českém jazyce umíme vyjmenovaná slova po b, l, m a učíme se poznávat slovní druhy. V prvouce se učíme o neživé přírodě – voda, vzduch, horniny a nerosty. Také se připravujeme na recitační soutěž, nejprve proběhla ve třídě a začátkem března bude v rámci školy. Přejeme všem pokud možno klidné dny.