3.B – říjen 2022

Říjen v naší třídě byl bohatý na nové informace a zážitky. V učivu Čj jsme se dostali k tématu vyjmenovaných slov, kterým se budeme věnovat delší čas. V matematice už umíme násobit a dělit do 100 a sčítáme a odčítáme dvojciferná čísla. Prvouku si oživujeme zábavnými aktivitami. Například jsme vyhledávali dopravní značky v okolí školy, prakticky jsme si vyzkoušeli práci s mapou a buzolou. K tématu zdravé výživy byl zaměřen interaktivní výukový program „Zdravá 5“, kterou pro žáky ZŠ připravil a uskutečňuje Albert. Krásný slunečný den jsme využili asi k poslední letošní venkovní výuce TV a sportovali jsme u rybníku Bulhar. Další akce a zajímavosti, kterých jsme se účastnili:

- divadlo s představením „Staré pověsti České“

- zábavná i naučná vycházka po Praze s průvodcem – „Strašidelná Praha“

- připojení k osvětového projektu „Puntíkový den“, který je zaměřen na povědomí o neinfekčním onemocnění Lupénka.

- poslední den měsíce jsme si užili s Halloweenskými aktivitami a přizdobili jsme se nejrůznějšími převleky