3.B – říjen 2021

Tak tu máme podzim, prolíná se celou naší výukou. Jak jsme na tom v učení? V matematice se učíme násobilku 7, v českém jazyce slova příbuzná a brzy nás budou čekat vyjmenovaná slova. V prvouce jsme se učili poznávat naše okolí, orientaci na mapě. V angličtině jsme si povídali o Halloweenu. Z primární prevence jsme byli v hale na akci Zboříme ledy. Učili jsme se lépe fungovat v kolektivu, jak se domluvit, poř. řešit neshody. Před prázdninami, kdo tedy chtěl, jsme se oblékli do halloweenského obleku. V rámci projektového dne jsme se učili, jak se vyrábí časopis. Děti si předem zvolily redaktora, fotografa, grafika a korektora. Také si připravily výstřižky na zvolené téma. Naše časopisy se jmenovaly – Příroda kolem nás, Zvířecí svět, Móda, Svět hadů a ryb. Na závěr projektového dne každý redaktor se svou skupinou prezentoval svůj časopis. Co nás čeká v listopadu? Tedy pokud hygienické podmínky dovolí. 11. 11. bychom měli jet na představení Spejbla a Hurvínka. Třídní schůzky budou 23. listopadu a 28. by měly být adventní dílny. Snad nám to všechno vyjde.