3.B – prosinec 2022

Prosinec nám utekl stejně rychle jako zimní prázdniny, na které jsme se všichni tolik těšili. Než jsme se ale dočkali, prožili jsme společně mnoho zážitků. Společně s 3.A pokračovala další část tandemové výuky. Tentokrát jsme soutěžili ve družstvech a snažili se zabojovat pro svůj tým. Navštívili jsme knihovnu, kde si pro nás paní Chvojková připravila čtenářskou dílnu na téma práce s knihou. Čertoviny ve sportovní hale a návštěvu Mikuláše a jeho pomocníků si pro nás připravili starší spolužáci z 9. ročníků. Plnili jsme zábavné úkoly, za které jsme byli sladce odměněni. U Mikuláše už měli někteří malý vroubek, ale nakonec to dobře dopadlo a i po jeho odchodu jsme zbyli ve třídě v plném počtu. Při našem snaživém učení čas rychle utekl a nás už čekala jen návštěva muzea a programu, který si pro nás připravila paní Štěpánová, s názvem Strašidla Adventu. Jako vždy to bylo velice zajímavé a poučné. Do muzea chodíme moc rádi. A byl tu poslední den před vánočním volnem. Vyzkoušeli jsme některé vánoční tradice, rozdali si dárky, zazpívali vánoční písně a koledy. Některé nám dokonce zahrála naše spolužačka Maruška na kytaru. A teď už honem na prázdniny.