3.B – listopad 2022

Další měsíc je za námi a utekl opravdu rychle. Bylo to tím, že jsme s procvičováním látky a s novými informacemi, stíhali ještě spoustu dalších aktivit. Ve výuce různých předmětů jsme měli možnost vyzkoušet tablety. V několika hodinách Tv probíhalo celostátní testování mládeže, což znamená plnění několika vypsaných disciplín a zaslání naměřených výkonů do celostátní databáze. V hodinách Vv jsme vyrobili přáníčka pro seniory. Věříme, že jim udělají radost. Jak u nás ve škole výuka probíhá jsme předvedli v „Den otevřených dveří“. Další zajímavé akce:

- Písničkový kolotoč byl hudebně-výchovný program, při kterém sólově zazářila naše Terezka. Zazpívala písničku „Vyletěla holubička“ a šlo jí to parádně.

- V „Den válečných veteránů“ si pro nás připravila program třída 9.A. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a vyzkoušeli pohybové dovednosti spojené s tématem. Žákyně 9.A nám věnovala obraz s vlastnoruční kresbou, který teď zdobí naši třídu. Na závěr jsme šli k pomníku padlých hrdinů, kde jsme položili kytici vlčích máků, které jsme vyrobili a jsou znakem tohoto významného dne.

- První adventní neděli se ve škole konalo „Vánoční setkání“. Návštěvníci si mohli vyrobit mnoho výrobků, zakoupit dárkové předměty, zatančit si, zazpívat i bohatě občerstvit. Večer byl zakončen naším pěveckým vystoupením na náměstí.

- Adventní období jsme přivítali i společně ve škole. V den s názvem „Čas vánoční je legrační“ jsme přišli vánočně vyzdobeni a plnili různé adventní úkoly.