3.B – listopad 2021

istopad byl pro nás prvním měsícem, kdy jsme byli na kulturním vystoupení mimo školu. Vyrazili jsme do |Prahy na Spejbla a Hurvínka – Vánoční přání. Hurvínek si přál být velký, ale když se mu to splnilo, zjistil, že to není ono. Naštěstí zapůsobilo kouzlo a byl to zase malý Hurvínek. Interiér divadla se nám líbil, byly tam loutky, které se daly ovládat. Na Halloween jsme si mohli obléknout strašidelnou masku, advent jsme zahájili také v maskách. Listopad a prosinec jsou ve škole trochu jako karneval. Seznámili jsme se s legendou o svatém Martinovi a adventními zvyky. Děti také vyrobily a nakreslily spousty krásných zimních obrázků. V češtině se statečně bijeme s vyjmenovanými slovy po b, v matematice dokončujeme násobilku. Už nám to jde. V angličtině se učíme pojmenovat obličej, tvoříme krátké věty a naučili jsme se refrén písně Jingle bells. V prvouce jsme si také říkali, že musíme být ohleduplní ke starším lidem. V hodinách čtení si čteme Staré pověsti české pro děti, bude se nám to hodit v příštím roce. Musím pochválit také děti a p. Štěpánkovou na výtvarném kroužku, vyrábějí moc hezké výrobky.