3.B – listopad 2020

Listopad se nesl ve znamení distanční výuky.

Byli jsme velmi pilní a šikovní a naučili jsme se spoustu věcí i přesto, že od počítačů je vše složitější než ve škole.

V českém jazyce jsme dokončili nauku o slově (už umíme zapsat slova souřadná, podřadná, nadřazená i podřazená) a začali jsme se věnovat slovním druhům. Víme, co jsou to slovní druhy, umíme je vyjmenovat a u podstatných jmen umíme určit rod i číslo.

V matematice jsme dokončili malou násobilku, zabojovali s určováním času a naučili jsme se, jak zkoušet správnost u výpočtů.

V prvouce jsme se učili o vztazích v rodině, o tom, jak být ohleduplný k ostatním lidem a povídali jsme si o našem vysněném povolání.

V průběhu listopadu jsme také zpracovali projekt na téma Moje rodina. Součástí projektu byl rodokmen a letáčky o nás a našich blízkých. Na projektu jsme se vyřádili – barvili jsme, lepili jsme, používali jsme přírodniny. Těšíme se, až si projekty ve škole prohlédneme a vyzdobíme jimi třídu.

Nezaháleli jsme ani v tělocviku a ostatních výchovách. V TV jsme velmi zdatně zvládli pohybové výzvy a v posledním listopadovém týdnu jsme měli soutěž o ceny. Plnili jsme 3 disciplíny, které jsme si sami změřili. Těšíme se na vyhodnocení, které proběhne až budeme zpět ve škole. Ve výtvarce a pracovních činnostech jsme pracovali s listy, učili jsme se skládat ubrousky na slavnostní stůl a dokonce jsme vyrobili i vlastní pohlednici.

Listopad pro nás byl v mnohém přínosný – naučili jsme se pracovat s počítačem, trávili jsme hodně času spoluprací s rodiči a sourozenci. Posunuli jsme se ve vyjadřování – zformulovat myšlenky a mluvit při online výuce na kameru je náročnější než ve škole.

Shodli jsme se, že se do školy už moc těšíme, chybí nám hlavně kamarádi a atmosféra ve třídě.

A začínáme se těšit i na Vánoce! Na Mikuláše si ve třídě ozdobíme stromeček a snad se do Vánoc dočkáme i sněhu.