3.B – leden 2023

Odpočinutí po prázdninách jsme se vrátili do školy a vrhli se do práce. Některé hodiny prvouky jsou zábavné například tím, že ochutnáváme různé pitelné tekutiny, děláme pokusy nebo uspořádáme ukázku a výstavku různých přírodnin. Zúčastnili jsme se programu Houstone, máme problém! Program probíhal ve sportovní hale. Mohli jsme si vyzkoušet postřeh, týmovou spolupráci, ale využít i dosavadní znalosti z matematiky a prvouky. Dozvěděli jsme se i další zajímavosti z vesmíru. Absolvovali jsme vzdělávací program společnosti EKO-KOM pod názvem „Tonda Obal na cestách.“ Dozvěděli jsme se mnoho o třídění, recyklaci a dalším zpracování odpadu. V několika předmětech jsme pracovali s tablety. Tablety se na naši budovu stěhují pravidelně, a tak je můžeme využívat při výuce i procvičování látky. Dokonce se s nimi dá psát i test na známku. Proběhly poslední hodiny tandemové výuky Tv, kterou jsme měli s 3.A. Poslední pátek v měsíci pravidelně zpíváme na chodbě a děláme opravdu pokroky. A pak to ještě stále radostně očekávané pololetní vysvědčení. Je rozdané a my se vrháme do druhého poletí se stejným nasazením, aby bylo na konci stejně krásné.