3.B – leden 2022

Byli – nebyli. Jasně, učíme se vyjmenovaná slova po b, ale zde se jedná spíše o to, jestli jsme byli nebo nebyli ve škole. Leden byl pro nás měsícem s velkou nemocností. Začátkem nového roku jsme měli besedu o lese s praktickými ukázkami přírodnin. Některé děti měly velmi dobré znalosti, bylo vidět, že v rodině mají myslivce. V půlce ledna nám skončil také plavecký výcvik, teď už budeme v hale, později i na hřišti. V českém jazyce se tedy učíme vyjmenovaná slova, líbí se nám na ně písně z internetu, pak se nám to dobře učí. V matematice sčítáme a odčítáme dvouciferná čísla, zaokrouhlujeme a v geometrii jsme poznali, co je osová souměrnost, určujeme vrcholy a strany geometrických obrazců. V prvouce jsme poznali rozdělení na živou a neživou přírodu. Přemýšlíme také, co dělat, abychom chránili přírodu a chovali se ekologicky. Docela nás vyděsilo, jak dlouho se některé odpadky rozkládají v přírodě. V angličtině se učíme měsíce, části těla a překládáme krátké věty. Výchovy byly zaměřené na zimní obrázky, i když jsme zatím moc sněhu neviděli. Snaha dětí ve škole byla oceněna vysvědčením a těší se, co bude nového.