3.B – leden 2021

I v lednu jsme se pilně učili.

V českém jazyce jsme dokončili slovní druhy, v matematice počítali s dvojcifernými čísly a v prvouce byla tématem neživá příroda.
Leden se nesl ve znamení pokusů v prvouce (testovali jsme rozpouštění látek v kapalinách, pod dozorem rodičů jsme si otestovali, že k hoření je potřeba kyslík a také jsme zkoušeli nafukovat balonek v lahvi) ale hlavně ve znamení sněhu. Distanční výuka je náročná, a tak nám přišlo vhod, že napadl. Využili jsme ho ve spoustě předmětech – stavěli jsme sněhuláky, iglú, chodili bobovat, krmili ptáčky nebo odklízeli sníh.
Na konci ledna jsme uzavřeli první pololetí. Známky byly velmi pěkné, až na několik dvojek jsme získali samé jedničky.
Pomocí dotazníku jsme se snažili ohodnotit své působení za první pololetí. Ve většině odpovědí jsme byli za jedno – probíranou látku jsme zvládli, ale občas ještě uděláme chybu. Nejlépe jsme se hodnotili v prvouce, která nás velmi baví a téměř všichni plníme i dobrovolné úkoly.
Těšíme se na únor, kdy začneme vyjmenovaná slova – spousta z nás se již předem naučila několik řad vyjmenovaných slov.

Doufáme, že většinu druhého pololetí strávíme ve škole, chybí nám spolužáci i školní lavice.