3.B – květen 2023

Květen byl ve znamení příprav a těšení se na školu v přírodě, její realizace a následného sdílení zážitků. Ještě před odjezdem jsme stihli Projektový den ve výuce, kdy k nám přišel zoolog a ošetřovatel ze ZOO Dvůr Králové Vojtěch Kotě, který měl připravený zajímavý a poučný dopolední program k tématu ochrany přírody a péče o zvířata. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí, učili se starat o drobné živočichy a seznámili se se samcem agamy Alexem, který měl s námi velkou trpělivost. A pak už bylo pondělí 15. května a my jsme se vydali na týden do Českého ráje. I když nám v den odjezdu pršelo, nic to nezměnilo na tom, že se všichni moc těšili a dělali vše pro to, abychom si to tam užili. Z deště se brzy vyklubalo slunce a tak to nemělo chybu. Instruktoři byli fajn, hra na „Divoký západ“ se povedla a až na drobná zranění jsme se všichni vrátili spokojení a plni zážitků. Aby nástup do vyučování nebyl tak rychlý, vyjeli jsme také na exkurzi do Zemědělského muzea v Praze. Tam jsme si nejen prohlédli všechny expozice, ale také jsme se zúčastnili dvou pro nás připravených programů. Jeden byl na téma Pravěk, druhý, na téma Cesta vody, nám zopakoval a rozšířil znalosti z prvouky. V hodině Tv nás čekala ukázka a praktické cvičení se švihadlem. Slečna lektorka se nás snažila naučit několik triků. Měsíc jsme zakončili přespáním ve škole s využitím „Muzejní noci.“ V městském muzeu bylo připraveno mnoho aktivit, které jsme v podvečer přespání vyzkoušeli. V muzeu se nám jako vždy moc líbilo. Ale i noc ve škole byla velkým zážitkem. Povečeřeli jsme pizzu, zahráli si hry a na dobrou noc jsme si poslechli trochu strašidelný příběh. Všichni po náročném dni spali až do rána.