3.B – duben 2023

Začátkem dubna k nám do školy přijela se svým divadlem Eva Hrušková. Čekalo nás pokračování představení „Staré pověsti české“. Bylo to, stejně jako poprvé, veselé a poučné. Ke svátkům jara – Velikonocům - jsme vytvářeli mnoho výrobků a i v jiných předmětech nás čekaly aktivity s touto tématikou. V prvouce jsme měli zadanou přípravu pro vytvoření skupinového projektu k tématu živá příroda. Všichni se zodpovědně připravili a vznikla krásná společná díla. Zúčastnili jsme se preventivního programu s odborníkem: „Online svět a ty.“ K celosvětově aktivně slavenému svátku „Den Země“ jsme nejen zpracovávali tematické činnosti, ale také jsme se, stejně jako loni, zapojili do akce Ukliďme Česko. Počasí nám letos přálo, a tak jsme se vydali do vzdálenějšího okolí od školy a vysbírali spoustu odpadu. Ředitel muzea v Unhošti pan Marian Krucký pro nás domluvil a připravil návštěvu unhošťského kostela. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí i historických faktů. I když byla zima, vydali jsme se i na prohlídku hřbitova, který je s kostelem úzce spjat. I letos jsme navštívili knihovnu. Pod vedením lektorky z nakladatelství Thovt jsme ve skupinách při práci s knihou „Život u rybníka“ trénovali čtenářskou gramotnost. I poslední den měsíce dubna – Filipojakubskou noc – jsme oslavili. V pracovních činnostech jsme si čarodějnice vyrobili, za čarodějnice jsme se i převlékli a také jsme soutěžili ve sportovní hale. Velcí spolužáci z devátých ročníků si pro nás připravili spoustu úkolů, které jsme se zaujetím plnili.