3.B – duben 2021

Je za námi další měsíc, který byl v mnoha okolnostech pozitivní.

Začalo být krásné počasí, po dlouhé době jsme se setkali ve škole a mohli jsme tak opět zažít krásu klasického vyučování a zvládli jsme realizovat 4 besedy a 1 projektový den.

V učení postupujeme pořád dál, podle plánu. V českém jazyce jsme došli až k vyjmenovaným slovům po Z, v matematice s různou mírou úspěšnosti pamětně počítáme do tisíce a v prvouce je hlavním tématem lidské tělo.

Besedy, které jsme zrealizovali:

• 7.4. Vědci do výuky - astronom Pavel Suchan
  • 14.4. Prohlídka jaderné elektrárny Dukovany
  • 19.4. Beseda o ptácích ze Zoo Praha
  • 29.4. Přednáška ze Zoo Praha na téma etologie
  • 22.4. jsme měli projektový den, na motiv svátku Den Země.

Ráno jsme vyrobili a vyplnili tématické pracovní flipbooky (už víme co je Den Země, proč se slaví, kdy se slaví, tréninkově jsme třídili odpad, psali vzkazy Zemi, kreslili atd.) a před obědem jsme vyrazili k rybníku Bulhar, pozorovat přírodu. Ve dvojicích jsme hledali a zapisovali rozličné věci z rostlinné a živočišné říše. Den se opravdu vydařil, málem jsme nestihli oběd :-)

Jsme rádi, že jsme mohli být zase spolu ve škole a těšíme se na další takové dny a týdny.