3.B – červen 2023

Červen jsme začali oslavou Dětského dne, kterou si pro nás ve formě venkovních zábavných aktivit připravila třída 7.D. Počasí nám přálo a tak jsme na venkovním hřišti společně sportovali, tvořili, nebo si jen tak povídali. I při estetických výchovách jsme často byli venku. V pracovních činnostech jsme tvořili mandaly z přírodnin, při výtvarné výchově jsme byly venku malovat barevnými křídami. Na to jsme se moc těšili a dost se nám to povedlo. Při našem celoročním pravidelném zpívání na chodbě jsme všechny třídy společně nacvičily pásmo písní s doprovodem. Písničkami jsme šli udělat radost klientům DS Unhošť a věříme, že to vyšlo. Když už jsme měli všechny pracovní sešity vyplněné, závěrečné písemky napsané a tedy uzavřenou klasifikaci, čekala nás ještě spousta zábavy. Byli jsme v unhošťském sále, kde nám pan Štěpánek promítl dětský film a nakonec jsme si i zatančili. Také jsme se byli podívat do budovy čp. 70, kam budeme chodit do 4.ročníku. Jsou tam hezká i tajemná zákoutí – zvláště cesta do šaten. Musíme pochválit našeho spolužáka Kubu J., který v průběhu roku krásně reprezentoval naši třídu a školu. Byl za to veřejně oceněn na městském úřadu. Pak už tu byl poslední červnový týden. Vybrali jsme učebnice – nové budeme tentokrát dostávat až v září. Postupně jsme si uklidili třídu i šatnu a odnesli si svoje věci. Předposlední den jsme strávili v přírodě. Zařádili jsme si na dětském hřišti Koželuška a osvěžili se zmrzlinou. A teď už jen to očekávané vysvědčení a hurááá na prázdniny! Přeji dětem krásné prázdniny, hodně studijních úspěchů ale i radosti a štěstí.

Třídní učitelka 2., 3.B Mgr. Kateřina Procházková