3.B – červen 2022

Je neuvěřitelné, jak ten čas utíká. Jaro rychle uteklo a budou prázdniny. Co jsme tedy kromě výuky dělali v červnu ? Hned začátkem měsíce jsme slavili Den dětí na školní zahradě. Děti měly různé soutěže. Ve výtvarné výchově se nám dařilo, Laura Bažantová a Lída Klosová se umístily na 2. a 3. místě ve výtvarné soutěži Kladenská veverka. Také Tomáš Chocholoušek a David Ricci reprezentovali školu v MC Donald´s cupu, naši fotbalisté se umístili na 3. místě. Tyto děti byly také pozvány na Městský úřad v Unhošti, kde dostaly ocenění za reprezentaci školy. Na školní zahradě proběhla také preventivní akce – Bezpečný pes, kde se děti seznámily se dvěma pejsky a co dělat, když ho potkají na ulici bez doprovodu, jak se chovat, popř. jak se bránit a jak zaujmout bezpečnou polohu. Náš celodenní výlet směřoval do ZOO v Plzni. Zde jsme měli hodinový komentovaný program, jaká zvířata zde jsou, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem a další. Netrpělivě jsme vstupovali do pavilónů, co zde bude zajímavého a pro někoho, jestli tam nebude nějaký velký pavouk. Udělali jsme si několik zastávek na občerstvení a musíme konstatovat, že to byl pěkný výlet. Vše nám klaplo, jak mělo. Také jsme se byli podívat do budovy, ve které budou děti pokračovat ve čtvrtém ročníku. Navštívili jsme šatny, třídy, jídelnu a školní hřiště. Navštívili jsme výstavu ZUŠ v Melicharově vlastivědném muzeu. Byly zde vystaveny výkresy a výrobky, interaktivní prezentace. Shodou okolností zde byla přítomna i p. Machová, která učí na ZUŠ a sdělila nám, že bylo posláno přes 11 000 Kč na pomoc Ukrajině. Byly prodány některé práce žáků. Také si mohlo prohlídnout několik dětí 3D prezentaci světové známých obrazů pomocí právě doneseného přístroje od p. Machové. Před vysvědčením vyrážíme pochodovat na Mysliveckou naučnou stezku „ Na Kaplířce“ – směr Markův mlýn. Co dodat závěrem, pro děti byl toto již třetí rok s částečně domácím vyučováním. Myslím si, že to zvládly dobře. Všichni projevili pracovitost a snahu posunout se dále. Přeji všem krásné prázdniny, hodně pobytu v přírodě – nezapomeňte je to lepší, než internet.