3.B – březen 2023

V březnu jsme se pilně učili a při tom učivo prohlubovali různými aktivitami. V prvouce jsme ve skupinách měřili zvolené předměty různými měřícími pomůckami. V hodinách hudební výchovy často zpíváme s doprovodem klavíru a také písně doplňujeme a ztvárňujeme pohybem. V tělesné výchově jsme se věnovali průpravě k různým sportovním hrám a obratnosti. Ve výtvarné výchově často využíváme svoji tvůrčí fantazii. Tentokrát jsme vytvářeli masky z krabicového papíru. Po delší době jsme si vyjeli do Prahy. V divadle Gong jsme viděli veselé představení „Kubula a Kuba Kubikula.“ Ke Dni učitelů jsme již tradičně mohli ve „Škole naruby“ učit svoje spolužáky. Všichni dobrovolní „učitelé“ si svoji práci důkladně připravili. Rádi využíváme akce v městském muzeu. Nyní jsme se byli podívat na zajímavé výstavě „Dráteníkův rok.“ Před Velikonocemi jsme aktivně prožili „Barevný týden“ – každý den v jiné, předem určené barvě. To je moc zábavné. Na školní ples někteří naši spolužáci, kteří navštěvují hudebně – pohybový kroužek, nacvičili taneční vystoupení. S předtančením zazářili jako hvězdy.