3.B – březen 2024

Přestože v březnu byly prázdniny, stihli jsme během měsíce spoustu práce. Navštívili jsme knihovnu, kde si děti mohly prolistovat všechny knížky, o které jevily zájem. V rámci předmětu prvouky jsme na procházce nasbírali hlínu, aby děti mohly lupou zkoumat, co v hlíně vlastně je. Také při probírání planet pracovaly děti ve skupince a poprvé pracovali s textem, kdy měly vypsat jen ty (pro ně) nejdůležitější informace. To pro některé byl těžký oříšek, protože výpisky jsou náročné, ale ve skupince si s tím hezky poradily. Referáty dopadly skvěle a každý se dozvěděl o své planetě spoustu informací. Také jsme v hodině pracovních činností nevynechali lekci vaření, tentokrát to byly vafle. A jako poslední věc bych zmínila barevný týden, kterého se zúčastnila většina dětí, i já.