3.A – únor 2021

Začínat měsíc týdnem prázdnin je příjemné. Počasí nám sice nepřálo, ale i tak jsme si volno hezky užili. Distanční výuka stále pokračuje. Už jsme si zvykli, ale těšíme se do školy. Před vyučováním a o přestávkách máme možnost si spolu popovídat. Vzájemně si ukazujeme domácí mazlíčky, povídáme si o knížkách a co zajímavého jsme zažili.  Došly nám sešity, a tak jsme si je museli vyzvednout jednotlivě ve škole. Tak jsme se alespoň mohli pozdravit s paní učitelkou.

Začali jsme s vyjmenovanými slovy. Zpočátku to moc nešlo, ale postupně se situace zlepšuje. Většina z žáků už zvládá se samostatně připojit na hodinu, naučili jsme se vyplňovat kvízy a interaktivní pracovní listy. Učivo procvičujeme na různých webových stránkách. Všechny nadchla hra s vyjmenovanými slovy tref krtka. V období masopustu jsme si vyrobili masky . Malovali jsme svoje ruce. Kreslili ilustrace k přečtené knížce . Jako pomůcku na český jazyk jsme vyráběli karetní hru Černý Petr. Některým se moc povedly obrázky do soutěže “ Kladenská veverka” Naučili jsme se podle videa od paní učitelky přišívat knoflíky.V prvouce jsme si povídali o Zemi, Slunci, planetách. Někteří dokonce  vypracovali i referát. Začali jsme se učit o živé přírodě. Využívali jsme dny, kdy byl sníh, k sáňkování, bobování a bruslení.