3.A – prosinec 2022

Celý prosinec jsme se těšili na Vánoce. Na začátku adventu jsme si ozdobili stromeček a navštívil nás Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem a rozdal nám ovoce a sladkosti. 9. prosince jsme vyrazili do knihovny. Pracovali jsme tam s knihou První školní výlet, kterou si děti v minulém roce odnesly z pasování na čtenáře. 16.12. jsme si společně zazpívali na chodbě – tentokrát s vánoční tematikou. V posledním týdnu před Vánoci jsme navštívili muzeum, kde nám paní Štěpánová poutavě vyprávěla o vánočních zvycích a tradicích, šli jsme nakrmit ptáčky a uspořádali besídku. Každý donesl domácí cukroví, drobný dárek pro spolužáka a moc jsme si to užili. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na zpříjemnění adventního času ve třídě V matematice jsme se naučili zaokrouhlovat, rozlišovat čísla sudá a lichá, sčítat a odčítat dvojciferná čísla do 100. V českém jazyce a se učíme vyjmenovaná slova po l a procvičujeme psaní i/y po b. V prvouce se dozvídáme nové věci o živé a neživé přírodě.

2.12. Čertovská zábava (hala)

5.12. Mikuláš ve škole

9.12. Beseda v knihovně