3.A – prosinec 2021

Prosinec ve 2.A

Celý prosinec jsme se těšili na Vánoce, ozdobili si stromeček, navštívil nás také Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem a rozdal nám ovoce a sladkosti. Čerty jsme si také vyrobili z papíru a všechno naše tvoření probíhalo v duch blížících se Vánoc. Ze skořápek z ořechů, šišek a usušeného ovoce jsme si udělali adventní věnec, každý si vyrobil vánoční svícen, přáníčko pro rodiče a seniory v domovech důchodců a papírového kapra. V matematice jsme se naučili zaokrouhlovat, rozlišovat čísla sudá a lichá, sčítat a odčítat dvojciferná čísla do 100. V českém jazyce a se učíme vyjmenovaná slova po l a procvičujeme psaní i/y po b.

V prvouce se dozvídáme nové věci o živé a neživé přírodě. V hodinách tělocviku se stále zdokonalujeme v plavání, skákání do vody a potápění. Kdo chtěl, mohl se pod vodou i vyfotit.

Poslední školní den v tomto kalendářním roce, na který jsme se moc těšili, jsme měli vánoční besídku. Povídali jsme si o vánočních zvycích a tradicích, o tom, jak slavíme Vánoce v současné době a zazpívali si koledy. Během besídky jsme navštívili muzeum v Unhošti, kde probíhá minivýstava betlémů a výstava Škola základ života. Výstavou nás provázela paní Štěpánová, která nám vyprávěla, jak to dříve ve škole vypadalo a připomněla nám jednotlivé adventní postavičky i jednotlivé figurky z betléma. Vyprávěni paní Štěpánové bylo jako vždy velmi zajímavé a milé a moc jí děkujeme.

Po návratu do školy jsme si rozdali dárky, které byly pod stromečkem, popřáli si krásné Vánoce, šťastný nový a hurá na vánoční prázdniny. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na zpříjemnění adventního času ve třídě a rodičům Jirky za krásný stromeček.