3.A – listopad 2022

V listopadu nás trápila vysoká nemocnost, i přes to jsme byli velmi pilní a spoustu se toho naučili. Naplno jsme začali využívat novou interaktivní tabuli a také jsme se učili pracovat se školními ipady. V českém jazyce jsme začali s vyjmenovanými slovy. Naučili jsme se, proč vlastně vyjmenovaná slova existují, k čemu nám jsou a probrali jsme vyjmenovaná slova po B. Být a bít nám ještě trochu motá hlavy, ale s trochou procvičování vše hravě zvládneme. V matematice jsme se po zopakování násobilky přesunuli ke sčítání a odčítání. Dříve než ve druhém pololetí začneme počítat do 1000, musíme upevnit sčítání a odčítání do 100. V geometrii jsme se zabývali délkou úseček. Již víme, co je to mm, cm, dm a m. Jednotky mezi sebou umíme převést. V prvouce jsme probrali kapitolu Lidé kolem nás a zadali si projekt Moje rodina. Cílem je, porozumět vztahům v rodině a spolupracovat se svými rodiči, prarodiči. Výstupy z projektů jsme prezentovali 21.11. Na konci měsíce jsme společně přivítali advent – všichni přišli s vánočními doplňky a hlavně s vánoční náladou. Tematicky jsme si přizpůsobili učení a stihli i nazdobit stromeček.

8.11. Písničkový kolotoč

11.11. Projekt Den válečných veteránů