3.A – listopad 2021

V posledním podzimním měsíci listopadu v tělesné výchově stále pokračujeme ve výuce plavání, všichni se stále zdokonalujeme a paní instruktorky nám za odměnu připravují různé zábavné aktivity a soutěže. V pracovních činnostech jsme stavěli ze stavebnice SEVA, modelovali a vyrobili si z kartonu hlavy čerta se kterými jsme si vyzdobili třídu. Ve výtvarné výchově jme si udělali obrázek svatého Martina na bílém koni, každý si nakreslil svůj erb a také jsme si nakreslili vánoční ozdoby. Nejvíce se nám líbila hodina výtvarné výchovy, ve které nás navštívila paní Bažantová a ukázala nám, jak se zdobí vánoční baňky. Štětcem jsme lepidlem Herkules namalovali na baňku, různé ornamenty posypali třpytkami a krásné baňky byly na světě. Paní Bažantové moc děkujeme. V českém jazyce jsme se začali učit vyjmenovaná slova po b a stále je ještě procvičujeme. V matematice jsme se naučili celou násobilku do 100, násobení a dělení většina z nás umí na 1, také řešíme slovní úlohy. V prvouce probíráme zajímavé téma – živá a neživá příroda. Nejvíce jsme se těšili na 11. listopad, kdy jsme jeli s ostatními třeťáky do divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy, na divadelní představení Hurvínkovo přání. Příběh o Hurvínkovi se nám všem líbil, byl zábavný, ale i poučný. V listopadu také proběhlo třídní kolo soutěže ZŠ Unhošť má talent, vyhrál Lukášek Pitr se svým kouzelnickým vystoupením. V pátek 26. jsme se do školy „advetně vyzdobili“ a také jsme si vyzdobili třídu, aby nám čekání na Vánoce rychleji uteklo.