3.A – listopad 2020

I v listopadu jsme se učili distančně. Dostávali jsme zajímavé úkoly.

Z vylisovaných listů jsme dělali obrázky zvířat.

Naučili jsme se skládat ubrousky na několik způsobů a prostírat stůl.

Aranžovali jsme podzimní listy a větvičky. Někteří z nás z větviček a listů už připravili pro maminky dekoraci na Vánoce.

Paní učitelka pro nás zorganizovala zajímavou online besedu o rodokmenech s maminkou našeho spolužáka Vašíka. Pak jsem se pustili do projektu “ Zajímaví lidé a jejich život z naší rodiny “. Také jsme nakresli pohlednici pro naše babičky a dědečky o tom, jak se učíme doma.

V listopadu jsme také všichni řešili úlohy z “ Matematického klokana”

Někteří z nás se zapojili do celoškolní akce “Zátopek race”. Běhali jsme kolem rybníka dokonce i s rodiči. V neděli 29.11.2020 pak nejlepší běželi finále. Bylo krásné slunečné dopoledne. Z naší třídy běžely Emma a Šarlota a z kluků Jáchym, Ondřej a Vašek. Téměř všichni si zlepšili čas ze semifinále, ale hlavně všichni doběhli do cíle.

Další akci pro nás, pro třeťáky, vymyslela paní učitelka Mgr. Markéta Kolbová. Měli jsme uběhnout 50 metrů, skočit z místa a dělat dřepy. Všechno jsme si měřili sami a účast byla dobrovolná. Vyprovokovala k aktivitě sice necelou polovinu třídy, ale ti, co se zúčastnili, si určitě zaslouží velkou pochvalu.

V pondělí 30.11. 2020 jsme se konečně zase potkali ve škole. Začal advent. Nejhezčí období roku. Přišli jsme stejně jako paní učitelka ve veselém oblečení. Poslední listopadový den se povedl.