3.A – leden 2024

Na začátku ledna se děti zúčastnily, v rámci tělesné výchovy, akce Zboříme ledy. Hlavním cílem byla třídní spolupráce a koordinace při plnění nejen sportovních úkolů. V průběhu ledna proběhlo třídní kolo projektové olympiády Přírodniny, suroviny, výrobek. Byly vybrány čtyři skupiny, které postoupily do školního kola. Společně se spolužáky z ostatních 3. ročníků předvedli své projekty, které byly opravdu moc zdařilé. Naše třída obsadila první a třetí místo. Další akcí, kterou jsme si zpříjemnili vyučování, byla výroba tvarohových pomazánek z projektu Mléko do škol. Děti míchaly, krájely, strouhaly a ochutnávaly vydařené pomazánky. Závěr ledna jsme se v prvouce věnovali skupenství. Paní učitelka z 2. stupně, která učí chemii, si pro nás připravila chemickou výuku. Děti s napětím sledovaly každý pokus a nasávaly informace, které jim paní učitelka sdělovala. V českém jazyce už umíme vyjmenovaná slova po B, L, M, Z. V matematice trénujeme násobilku a sčítání, odčítání pod sebou.