3.A – leden 2022

Leden ve 3.A

Vánoční prázdniny skončily a my jsme se 3.ledna opět sešli ve škole.

Blížilo se pololetí a s ním pololetní písemné práce z českého jazyka, prvouky a  matematiky. Proto jsme se první dva týdny věnovali hlavně opakování, abychom si procvičili, co jsme se v prvním pololetí naučili a o vánočních prázdninách možná někdo trochu zapomněl.

Hned první týden v lednu jsme se zúčastnili naučného programu Les a jeho obyvatelé a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o lese. V českém jazyce jsme se naučili vyjmenovaná slova po m. V matematice sčítáme a odčítáme dvojciferná čísla do 100 a stále lépe řešíme slovní úlohy. V geometrii se učíme o osové souměrnosti, geometrických tvarech a tělesech. V hodinách prvouky se dozvídáme nové věci o neživé přírodě. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme malovali a tvořili na téma zima. Vytvořili jsme z papíru sněhuláky, zimní čepice a rukavice, krmítka pro ptáčky. Malovali jsme paní zimu, které z otisků našich rukou vznikly krásné šaty. Povedly se nám namalovat i obrázky rodinek sněhuláků. V tělesné výchově jsme se zúčastnili ještě dvou lekcí plavání a získali „Mokré vysvědčení“.

V pondělí 31.ledna přišel očekávaný den, kdy jsme dostali pololetní vysvědčení a povídali si o tom, co jsme se v prvním pololetí naučili, v čem se ještě můžeme zlepšit, které předměty nás nejvíce baví a zajímají.

V prvním pololetí třetí třídy prospělo 25 žáků s vyznamenáním, 17 žáků dostalo pochvalu.