3.A – květen 2023

V květnu byla hlavním tématem škola v přírodě. Také jsme se velmi pilně učili a zvládli několik zajímavých akcí. 2.5. Jsme si do výuky pozvali odborníka z říše zvířat. Pan Kotě je průvodcem v Zoo Dvůr Králové a přijel za námi, aby nám povídal o české fauně, ochraně přírody a chovatelství. Dopoledne bylo velmi zajímavé a poučné. Dozvěděli jsme se, jaká zajímavá zvířata ze všech kategorií obratlovců u nás v ČR žijí, jaké mají potravní specializace, čím jsou zvláštní. Pan Kotě dále přivezl zvířata, která doma chová a vyprávěl nám o chovatelství. Nakonec jsme si i zkusili vyčistit terária a o jeho zvířata se postarat. Také nám přivezl spoustu zajímavých artefaktů - sloní zub či pštrosí vejce. Dopoledne jsme si moc užili. 15. - 19.5. Jsme vyrazili na školu v přírodě. Byli jsme na nádherném místě, přímo v srdci Českého ráje. Celým týdnem nás provázela tematická hra "Na divokém západě". Dopoledne jsme se učili a odpoledne soutěžili a hráli hry. Zvládli jsme jeden delší pěší výlet do Prachovských skal a také noční bojovku. Škola v přírodě byla velmi vydařená. 25.5. Za námi přijela sympatická Wendy Petřinová, která v rámci TV vedla workshop se švihadly. Přivezla korálková švihadla, se kterými se velmi pěkně skákalo a se kterými jsme se zvládli naučit spoustu zajímavých triků. Kromě toho jsme si i zlepšili kondičku, skákat celou hodinu přeš švihadlo je opravdu náročné.