3.A – květen 2022

V květnu nás čekalo hodně učení, ale také zajímavé akce. Jako například výchovně vzdělávací program Ználek. Pomocí her a scének jsme si ukázali, jak se k sobě chovat a jak se cítí ten, komu je ubližováno. Na konci programu jsme se všichni zamysleli nad svým chováním ke spolužákům, někteří našli odvahu a před všemi se za své chování, o kterém si mysleli, že nebylo správné, omluvili. 16. května nás navštívil mykolog pan Malý s přednáškou o houbách. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o houbách, například, že mohou i léčit. Trochu jsme si zasoutěžili a hlavně už víme, jak poznáme, které houby sbírat. O houbách se budeme učit v prvouce, a tak můžeme znalosti z přednášky využít. Další akcí byla návštěva knihovny, kam se vždy těšíme. Paní z nakladatelství THOVT nám ukázala knihy, které vydávají, jednu z nich jsme již přečetli ve škole. Byla o malých detektivech a byla velmi napínavá. Pak jsme se rozdělili do družstev a soutěžili o poklad. V matematice jsme zvládli dělení se zbytkem a násobíme 10 a 100. V geometrii jsme se učili o polopřímkách. V českém jazyce jsme dokončili vyjmenovaná slova a začali určovat mluvnické kategorie u sloves. V prvouce jsme se učili o lidském těle a jak se správně stravovat. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme pilně tvořili, nezapomněli jsme ani na Den matek a maminkám vyrobili přáníčko. Některé hodiny tělesné výchovy proběhly venku na hřišti nebo v okolí rybníka Bulhar. Závodili jsme v běhu, zahráli si hry a došlo i na oblíbený fotbal. V květnu jsme se také fotili a tak máme památku, jak jsme vypadali, když jsme byli „třeťáci“.