3.A – květen 2021

Pondělní testování všichni zvládají bez problémů. 4.5. jsme se vydali na vycházku s tatínkem Jáchyma panem L. Ševčíkem, který je ornitologem. Kroužkovali a pozorovali jsme ptáky u rybníka Bulhar. Pokoušeli jsme se jim stavět hnízdečka z trávy a moc nám to nešlo. Bylo to moc zajímavé setkání. Při distanční výuce jsme se už setkali s různými zajímavými lidmi. Tentokrát se k nám připojila babička Emmy a Vojty, která je lékařkou. V prvouce jsme probírali člověka, a tak nám vyprávěla zajímavosti o našem těle. Také jsme ve skupinách obkreslili jsme spolužáka. Pečlivě popsali vnitřní orgány a části těla. Od 19.5. budeme už ve škole každý den. V dubnu jsme přišli s plyšáky a v pyžamech Aby se nám šlo tentokrát do školy veseleji, vzali jsme si každý, dokonce i paní učitelka, každou ponožku jinou. Celý den jsme se zabývali lichožrouty a byla legrace. V geometrii jsme se učili o kruhu a kružnici. Úspěšně jsme řešili úkol, jak nakreslit kružnici bez kružítka se špendlíkem a provázkem.