3.A – duben 2023

Duben byl nabitý zajímavými akcemi. Hned 4.4. za námi do školy přijelo divadlo. Děti shlédly představení Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem z dílny „Divadlo nejen pro děti“. Výborné herecké výkony předvedla Eva Hrušková se Zdeňkem Rohlíčkem, do děje se ale zapojily i děti. 14.4. jsme měli velmi poučnou besedu s preventistkou p. Podlahovou, která děti seznámila s riziky pohybu v online světě a také si s nimi povídala na téma přicházející puberty. 20.4. jsme mohli přijít do školy tak, jak jsme ráno vstali. Byl totiž pyžamový den. Celý den jsme se učili v pyžamech a županech, za asistence oblíbených plyšáků. 21.4. byl oslavou Dne Země. Tematicky jsme se učili – opakovali jsme si, proč musíme o svou planetu pečovat a poté jsme šli v rámci akce Ukliďme Česko ulevit Zemi od nějakých těch odpadků. 27.4. na nás v knihovně čekali zástupci nakladatelství THOVT, kteří pro nás připravili čtenářskou lekci z jednou z jejich vydaných knih. Lekce na rozvoj čtenářské gramotnosti nás velmi baví, zařazujeme je i do klasických hodin čtení. 28.4. jsme museli bojovat o holý život. Do své chýše nás zavřela zlá čarodějnice Morgana. Uniknout mohl jen ten, kdo vyřešil sérii rozličných úkolů a sestavil lektvar se správnými ingrediencemi. Cestu ze třídy hlídal zlý had a jen jeden lektvar ho dokázal proměnit v neškodnou myš. Všichni nakonec přišli na správné složení lektvaru a zlé čarodějnici utekli 🙂 Ten den na nás také v hale čekali deváťáci, kteří pro nás připravili stanoviště s čarodějnickými úkoly.