3.A – duben 2022

Duben jsme začali akcí Ukliďme Česko. Dostali jsme rukavice a vydali se sbírat odpadky v okolí Unhoště. Ve třídě jsme si povídali, jak se chovat, abychom naši krásnou přírodu co nejvíce šetřili. Navštívili jsme divadlo Lampion v Kladně, podívali se do zákulisí, vytvořili masky, soutěžili a na závěr jsme si na jevišti všichni zatancovali. Průběžně jsme se seznamovali s velikonočními tradicemi a prožili barevný týden. 22.dubna jsme si připomněli Den Země, svátek naší planety. Povídali jsme si o tom, jak i my můžeme chránit naši planetu. Zopakovali jsme si, jak správně třídit odpad, proč nemáme plýtvat vodou nebo papírem. Navštívili jsme také knihovnu, ve které nás paní Chvojková seznámila s novinkami, které v knihovně mají, zopakovala jak se ke knihám chovat a nabídla možnost přihlášení do knihovny. 30. dubna přišlo do školy několik krásných čarodějů a čarodějnic, povídali jsme si o zvycích a tradicích Filipojakubské noci, plnili čarodějnické úkoly, namalovali a vytvořili čarodějnice. Stále se učíme něco nového a procvičujeme to, co už umíme. V českém jazyce jsme se procvičovali, vyjmenovaná slova a naučili se nová. V matematice jsme procvičovali písemné sčítání a odčítání do 1000 s přechodem přes základ a řešení slovních úloh. V prvouce jsme se stále věnovali živé přírodě. Ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech se naše tvoření zaměřovalo na jaro a Velikonoce.