3.A – duben 2021

I v dubnu pokračovala distanční výuka. Zpestřili jsme si ji ale různými on-line besedami. Pozvali jsme si významné vědce pana Radima Hédla malíře a přírodovědce a povídali jsme si o zajímavostech přírody, astronoma pana Pavla Suchana s astronautem Krtečkem, který skutečně pobýval ve vesmíru. Byli jsme také na on-line exkurzi v jaderné elektrárně Dukovany.

Od 19. 4.2021 jsme se mohli konečně setkat ve škole. Testování jsme skvěle a bez problémů zvládli. Vzali jsme si na pomoc plyšáky. Zkoušeli jsme je také z vyjmenovaných slov, psali diktát a počítali slovní úlohy. Některým to moc nešlo. Asi měli v hlavách piliny.

I ve škole jsme se on-line připojili na ZOO Praha na besedu o ptácích. Bylo to moc zajímavé. Jáchym a Nela dostali odměny za výtvarnou soutěž vojenských lesů. Někteří spolužáci dostali pěkné kalendáře za soutěž v rámci besedy s paní Štěpánovou o velikonočních tradicích, kterou pořádalo Muzeum v Unhošti.

Také jsme uspořádali pyžamový den. Téměř všichni, dokonce i paní učitelka, přišli do školy v pyžamu. Byla to legrace. Šli jsme také kreslit k rybníku Bulhar a pozorovali jsme přírodu. Každý musel vyplnit zápis o tom co během vycházky viděl.

22.4. slavila Země svátek. Někteří žáci naší třídy se zapojili i s rodiči do úklidu přírody. Nasbírali v dubnu v okolí Unhoště mnoho pytlů nepořádku. Moc jim děkujeme. Na svátek čarodějnic jsme se zase celá třída při on-line výuce oblékla za čarodějnice a čaroděje. Měsíc duben utekl jako voda v unhošťském potoce.