3.A – červen 2021

Poslední školní měsíc začal skvěle. V Den dětí jsme si hráli na pravěk. Přišli jsme oblečení jako v pravěku. Před školou nás vítal stan s pravěkými malbami. Na hřišti byly pravěké zbraně a nástroje, které jsme si mohli vyzkoušet. Stříleli jsme míčky na chlupatého nosorožce a pokoušeli se řezat pazourkovými nožíky. Na zrnotěrce a v keltském mlýnku. Pokoušeli jsme se napodobit pravěké a malby. Moc nás potěšila závěrečná zmrzlina. Kačka zhotovila krásný model živé a neživé přírody. Ve výtvarné výchově jsme malovali pejsky do soutěže unhošťských kynologů. Moc se nám povedli. V pracovních činnostech jsme vyráběli z roliček od utěrek a větviček komíny s čapími hnízdy. Kačka a Péťa se úspěšně umístili v soutěži Kladenská veverka.

Jeli jsme na výlet do ZOO Plzeň. Bylo to krásné zakončení letošního školního roku. Viděli jsme i malé opičky, třídenní mládě lemura, mláďata jiných zvířat a mnoho dalších zvířat. Počasí nám přálo a dozvěděli jsme se zajímavosti o životě a zvycích zvířat v ZOO Plzeň.