3.A – březen 2023

Po volnějším únoru jsme se v březnu zase naplno opřeli do učení. V matematice pokračujeme v počítání do 1 000. Pomalu přecházíme přes stovky a zkoušíme těžší a těžší příklady. V českém jazyce probíráme slovní druhy – slovesa až citoslovce. Zblízka jsme se podívali na podstatná jména. Naučili jsme se učit rod, číslo a pád. Poté jsme se vrátili k vyjmenovaným slovům – po P. V rámci slohové výchovy jsme také rozjeli projekt komiks – děti si ve skupinkách vytvořily svého vlastního hrdinu a postupně ho budou ztvárňovat v komiksových příbězích. V anglickém jazyce jsme ukončili téma jídlo a začali jsme se zabývat zvířátky. Nezahálíme ani ve výchovách, křídovým pastelem jsme nakreslili krásné kočičky a z kartonu vyrobili masky. V polovině měsíce jsme vyrazili do Prahy do nakladatelství Meander, na projektový den Jak vzniká kniha. Vyjeli jsme ráno, cílem byla zastávka Malostranská, odkud jsme šli pěšky do nakladatelství, nacházející se na Jánském vršku. Zástupci nakladatelství nám představili jejich literaturu, předčítali jsme si, s jednou knihou jsme pracovali. Dále jsme si povídali o procesu vzniku knihy – co vše se musí stát, aby se taková kniha dostala na pult obchodů. Povídání bylo velmi zajímavé, odjížděli jsme nadšeni a určitě se někdy vrátíme. V týdnu od 27.3. jsme se těšili na Velikonoce – každý den jsme chodili oblečeni do tematické barvy. Modré pondělí, šedé úterý, červená středa, zelený čtvrtek a žlutý pátek. 28.3. si děti zkusily, jaké to je, být v pozici paní učitelky. Prožili jsme si den naruby - děti měly pro třídu přichystané aktivity, které samy odprezentovaly a zorganizovaly. Všichni byli dobře připraveni a měli moc pěkné nápady. Nakonec jsme se naruby učili celý den, včetně angličtiny.

14.3. Projekt Jak vzniká kniha

16.3. Soutěž matematický klokan