3.A – březen 2022

První jarní měsíc byl poznamenaný jarním tvořením a malováním, mimo jiné jsme také vyráběli velikonoční přáníčka pro obyvatele domů pro seniory. Končil masopust a my jsme si společně se spolužáky z naší budovy na chodbě zazpívali známé písničky. V českém jazyce jsme se stále učili vyjmenovaná slova. V matematice počítali do 1000 a řešili slovní úlohy. Zúčastnili jsme se soutěže Matematický KLOKAN 2022, kategorie Cvrček. V prvouce jsme se začali učit o živé přírodě, naučili jsme se, jak se rozděluje a co všechno do ní patří. Měli jsme ve třídě i ukázku živé přírody – křepelku, kterou nám paní asistentka přinesla do třídy V březnu proběhlo několik zajímavých akcí. Zástupci místního sportovního klubu pro nás připravili zábavnou hodinu tělocviku Škola v pohybu. Proběhl Teplákový den a Učení naruby, při kterém si někteří vyzkoušeli jaké to je být učitelem.