2.C – září 2023

Září plné zážitků! 4. září jsme se opět setkali v naší „staronové“ třídě. O prázdninách dostala novou výmalbu a nové lino, přivítala nás i nová výzdoba, ale naše sestava s paní učitelkou zůstala stejná jako předchozí rok. První dny jsme si vyprávěli, co všechno jsme v letních měsících zažili, a připomněli jsme si všechny důležité věci, které nás ve škole provází. Hned v prvním týdnu jsme vyrazili na plavecký výcvik, který nám vyplní každou středu v 1. pololetí. A abychom se lépe poznali v rámci ročníku, zúčastnili jsme se dne „Spolu“, při kterém jsme si vyzkoušeli spolupráci a komunikaci při týmové hře Kin-Ball. Celé dopoledne nám počasí přálo, tak jsme tuto zajímavou míčovou hru doplnili i různými venkovními aktivitami – někteří hráli fotbal, jiní skákali přes gumu a několik dětí si přineslo in-line brusle. V týdnu od 18. září se pak celá třída zúčastnila akce Pěšky do školy. Ačkoliv všichni ve třídě nejsou z Unhoště, snažili jsme se co nejlépe splnit podmínky a několik z nás začalo z okolních vsí jezdit do školy autobusem. Celý týden jsme pak dělali i různé doprovodné aktivity věnované bezpečné cestě do školy, dopravním prostředkům a značkám. Slunečné zářijové počasí by byla škoda nevyužít také k nějaké exkurzi mimo školu. Vyrazili jsme tedy do Botanické zahrady, kde nás paní lektorka seznámila s programem Nej, nej mezi rostlinami. Celý areál jsme si prohlédli a pro většinu z nás to byl moc hezký zážitek. S rostlinami jsme měli spojenou ještě jednu akci. Vyrazili jsme na výstavu zahrádkářských výpěstků do unhošťského muzea. Velkým zážitkem pro nás bylo i pozorování masožravek, které si někteří zakoupili a odnesli domů. Hned v září jsme také navázali na výbornou spolupráci s rodiči a díky panu Janotovi jsme si mohli prohlédnout zázemí prodejny Lidl v Unhošti. Dozvěděli jsme se informace o stavění domů a bezpečnosti práce. Prohlédli jsme si výkresy, podle kterých se staví, nějaké fotky z výstavby, a nakonec jsme se podívali i do prostor, kam se běžný zákazník nedostane. 26. září jsme si také v rámci hodiny angličtiny připomněli Evropský den jazyků. Zazpívali jsme si pár písniček, naučili jsme se pozdrav AHOJ v několika evropských jazycích a ukázali si vlajky jednotlivých států. Poté jsme vytvořili skupinky a společně jsme vypracovali plakát. Hodiny ve škole jsme pak věnovali opakování látky z prvního ročníku. Postupně jsme si připomněli všechna písmenka, počítání do dvaceti, informace z prvouky a také jsme tvořili – naše houby a jablka nám nyní zdobí třídu. V hodinách geometrie jsme začali pracovat také s geodeskami a zkusili jsme si vytvořit kooperativní obraz. Všechny naše výtvory si můžete prohlédnout na fotkách.