2.C – září 2022

Ve čtvrtek 1. září jsme se znovu po prázdninách setkali ve školních lavicích. Na dveřích naší třídy se ale tentokrát objevila cedulka s označením 2.C. Ano, už jsme druháci! Téměř celý měsíc jsme si potřebovali zopakovat všechna písmenka, oprášili jsme sčítání a odčítání do dvaceti bez přechodu přes desítku, připomněli jsme si třídní pravidla a bezpečnou cestu do školy a procvičili jsme si čtení. Zpočátku se nám to trošku pletlo, ale postupně je to už jenom lepší a lepší. Je pochopitelné, že někomu jde líp jedno a druhému zase něco jiného, ale tak to prostě ve škole i v životě chodí. Vždyť máme před sebou ještě celých 9 měsíců! Nově jsme se naučili abecedu, učíme se řadit slova, jak mají být za sebou správně srovnané, a také sčítáme do 20 s přechodem přes základ (no, pro začátek přičítáme jen k číslu 9). Hned v pondělí 5. září jsme rovnýma nohama skočili (a to doslova) do plaveckého bazénu, kde se až do února budeme učit plavat, nebo si dál vylepšovat svůj plavecký styl. Navštívili jsme zahrádkářskou výstavu v muzea v Unhošti, která se nám velmi líbila. Kromě zajímavých květin, obřích dýní a bylinek jsme si vyzkoušeli, jak se dříve pralo prádlo v dřevěné bubnové pračce, zjistili jsme, jak se stáčí med od včeliček do sklenic a jak naši předci stloukali máslo v máselnici. A ještě jsme si do školy přinesli malinkatou „masožravku Adélu“. Tak snad se jí u nás bude líbit. V pondělí 26.9. jsme celý den věnovali projektu k Evropskému dni jazyků, kdy jsme se naučili pár pozdravů z ciziny a ve skupinkách jsme si vytvořili plakáty k různým zemím Evropy a světa. Bylo to velmi zajímavé a hlavně poučné. Dobrou náladu jsme si na závěr měsíce vylepšili společným zpíváním na schodišti naší školy. To nám šlo báječně! Přejme si, ať nám chuť do práce a dobrá nálada vydrží co nejdéle.