2.C – únor 2024

Poslední zimní měsíc jsme zahájili pololetními prázdninami a ukončili těmi jarními. Mezitím jsme ale stihli spoustu práce a hned několik zábavných akcí, či projektů. V českém jazyce jsme zvládli psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Pilně jsme pracovali na zlepšování našich čtenářských dovedností. V matematice už bez problémů počítáme do stovky a seznámili jsme se s principem písemného sčítání a odčítání. Během výtvarné výchovy jsme namalovali obrázky do soutěží Třikrát co! a Doprava budoucnosti, v pracovních činnostech jsme vytvořili veselé klauny. Během hodin jsme se také připravovali na masopustní průvod, který jsme připravovali zejména pro naše starší spolužáky. Vyrobili jsme si klobouky, škrabošky a límce. V úterý 13. února jsme pak vyrazili na průvod městem, zazpívali jsme nacvičené písničky paní starostce i starším spolužákům a poté jsme se vrátili do školy, kde jsme v masopustním veselí pokračovali. Byl to krásný, i když náročný den. Zajímavou akcí pak byla i návštěva záchranáře Marka a jeho sanitky. Ten nás seznámil se zásadami tísňového volání a první pomoci. Během tělesné výchovy jsme začali plnit disciplíny Olympijského víceboje, do nějž se naše škola zapojila. Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent. V únoru jsme splnili disciplínu Postoj čápa. Před jarními prázdninami proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali Adinka a Martin. V silné konkurenci třeťáků se Adinka umístila na druhém a Martin na krásném třetím místě. Po vzoru starších spolužáků jsme se pustili do svých vlastních projektů. Po více než měsíci usilovné práce jsme odprezentovali projekty na téma Moje hračka. Výběr hraček byl opravdu pestrý. V projektech se objevily deskové, či karetní hry, kachničková a vláčková dráha, různé plastové, či plyšové figurky, ale nejčastějším tématem bylo Lego. Byla to pro nás nová zkušenost. Mnozí jsme před třídu předstupovali s obavami a nervozitou, ale nakonec se prezentace všem dětem povedla, a vždy byla odměna povzbuzujícím potleskem. Únor mají mnozí z nás spojený s nadějí na blížící se jaro… my už ho také netrpělivě vyhlížíme. Těšíme se na jarní tvoření a učení se venku.