2.C – únor 2023

Nejkratším měsícem v roce jsme společně vykročili do 2. pololetí. Čekalo nás mnoho práce nejen v českém jazyce, ale i v matematice. Děti již správně odůvodňují a doplňují i, í a y, ý po měkkých a tvrdých souhláskách, v matematice sčítají a odčítají do 100 s přechodem desítky. Zatím jen přičítáním (odčítáním) jednociferného čísla k číslům dvojciferným a také správným postupem písemně pod sebou. Nové učivo si žáci měli možnost procvičit na školních iPadech, což bylo příjemné zpestření výuky a děti to velmi bavilo. V úterý 7.2. se náš třídní kolektiv rozrostl o dva nové spolužáky, sourozence z Ukrajiny. První chvilky jsme proto věnovali vzájemnému seznamování se, povídání si o našich zájmech a zálibách a v hodinách prvouky jsme k informacím o naší vlasti zařadili i zajímavosti o jejich rodné zemi. Ve čtvrtek 9.2. jsme navštívili unhošťské muzeum, kde jsme se dozvěděli vše o masopustním období. Získané vědomosti jsme v pondělí přenesli do skupinové práce na téma „Masopust“, kdy žáci tvořili naučné plakáty. Práce to byla velice zábavná, plná úkolů, přesmyček a kreslení, a také se dětem opravdu povedla. V týdnu od 20. do 24. února byly jarní prázdniny. Po návratu do školy si děti vyzkoušely volné psaní na téma „Moje jarní prázdniny“. Zde sena chyby vůbec nehledí, ale o to více se píše, abychom se dozvěděli, jak si všichni prázdniny užili. A to se určitě podařilo.