2.C – únor 2021

Únor bílý, pole sílí

Od 1. února měly děti jarní prázdniny. Ve škole jsme se v plné síle sešli opět v pondělí 8. února, začalo nám 2. pololetí. Místo tradičního vyprávění o prožití jarních prázdnin jsme si vyzkoušeli volné psaní na téma „Jarní prázdniny“. Výsledky práce byly opravdu zdařilé, některé texty jsme si přečetli a přenesli se o pár dní zpátky.

V učivu jsme také nezaháleli, nadále jsme procvičovali tvrdé slabiky a přidali jsme si postupně slabiky měkké. Také v matematice se zdokonalujeme ve sčítání a odčítání do 100, zatím bez přechodu přes základ, hravě vyřešíme kdejakou slovní úlohu, v geometrii umíme vyznačit bod, narýsovat přímku a úsečku a vše dokážeme i pojmenovat a úsečky změřit. V prvouce jsme se seznámili s lidským tělem, dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem a zopakovali si důležitá telefonní čísla. Ve výtvarné výchově jsme si vytvořili naučné plakáty, kde jsme správně doplňovali části těla.

V úterý 16. února jsme se zúčastnili online povídání o Masopustu, kde nás paní Štěpánová z Melicharova vlastivědného muzea seznámila s tradicemi, které se k masopustnímu veselí váží, a představila nám postavy, které byly dříve součástí masopustního průvodu. Po krásném povídání jsme si vyzkoušeli vytvořit na základě informací, které jsme se dozvěděli, své vlastní myšlenkové mapy. A nechyběla ani výroba jednoduché papírové masky.

I nadále si čteme další příběhy „Kočičí zahrady“, povídáme si o zvědavosti a zvídavosti, o tajemství a tajemnosti a také o tom, co by nás mohlo učinit šťastnými. V pracovních činnostech jsme si tentokrát celou kočičí „partičku“ vymodelovali z modelovací hmoty.

Na závěr nesmíme zapomenout, že měsíc únor nám připomněl, jak má vypadat správná zima, tak jsme si také v rámci tělesné výchovy užívali společné vycházky v zimní krajině.