2.C – říjen 2023

Podzimní radovánky v 2. C Měsíc říjen se u nás ve třídě nesl v duchu podzimních radovánek. Nejen o pracovních činnostech a výtvarné výchově jsme používali různé přírodniny, nejvíce listy a kaštany. Vytvořili jsme podzimní les, barevné listy s využitím suchých pastelů, veselé i strašidelné dýně. Z kaštanů jsme pak tvořili lidské postavy a různé obrazce, kreativitě se meze nekladly. V prvouce jsme se věnovali tématu podzim, popovídali jsme si o ovoci a zelenině. V jedné hodině jsme pak propojili geometrii, prvouku a výtvarku a vytvořili jsme nápaditá jablka a hrušky. V českém jazyce jsme se naučili abecedu a v matematice zvládáme sčítat a odčítat do dvaceti už i s přechodem přes desítku. K procvičování pak využíváme i školní tablety, všichni jsme si oblíbili aplikaci Kahoot. Rozvíjíme i finanční gramotnost, vyrobili jsme si peněženku z krabiček od sirek a v hodinách matematiky používáme peníze k početním úkolům a zároveň trénujeme naše komunikační dovednosti při společném obchodování. Zpestřením výuky pro nás byla návštěva Divadla Spejbla a Hurvínka a nápadité divadelní představení Spejbl, Hurvínek a já, během něhož jsme se dozvěděli, co se stane, když vám v hlavě začnou dovádět právě tyto dvě postavy. Po podzimních prázdninách jsme pak přišli do školy v puntíkatém oblečení a zapojili jsme se tak do projektu, jehož cílem je šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění. Zapojili jsme se do každoročního podzimního sběru papíru a v počtu nasbíraných kilogramů jsme se umístili v první třetině výsledkové listiny. Je skvělé, že se zapojila téměř celá třída. I letos jsme nezapomněli na Logickou olympiádu. Děkujeme Martinu Horákovi a Maxovi Kratochvílovi za reprezentaci třídy. Pokračovali jsme v úspěšné spolupráci s rodiči a do školy za námi zavítala paní Nejdl, maminka Olíka. Dětem vysvětlila, co je manikúra a pedikúra, a vše nám i prakticky ukázala. Někteří si vyzkoušeli masáž nohou, či rukou. Moc děkujeme za ochotu a čas, který nám paní Nejdl věnovala. Na konci měsíce jsme si užili halloweenské učení v kostýmech. Kostlivci, čarodějnice a jiné strašidelné bytosti si zahráli různé hry, recitovali strašidelné básničky, zkusili si běhací čtecí i počtářský diktát, řadili jména čarodějnic podle abecedy, četli s porozuměním a o velké přestávce si i zatančili. Už se všichni těšíme na další měsíc a pomalu přicházející zimní období.