2.C – říjen 2022

Měsíc říjen byl bohatý nejen na akce, ale především na nové učivo v hodinách matematiky a českého jazyka. Sčítáme a odčítáme do 20 s přechodem přes desítku, hlavně pomocí rozkladu čísel, ale už si spoustu příkladů i pamatujeme zpaměti. V českém jazyce nám jde o mnoho lépe psát psacím písmem, trénujeme opisy a přepisy, učíme se poznávat druhy vět a také ve čtení jsme se výrazně vylepšili. V prvouce hodně rozvíjíme paměť a pozornost, snažíme se vytvářet projekty a myšlenkové mapy na základě získaných znalostí z vycházek a informací z internetu nebo encyklopedií, a spolupracujeme při různých programech, např. při Zdravé pětce, která byla zaměřena na zásady správného stravování. Užíváme si zpestření výuky divadelním představením o čertovi a hubaté Káče, chodíme do školy s puntíky na oblečení, abychom podpořili lidi s lupénkou, a samozřejmě nesmí chybět ani Halloweenské učení poslední říjnový den. No, co dodat… Říjen byl opravdu velmi pestrý!