2.C – prosinec 2022

Tak jsme se konečně dočkali. Poslední měsíc kalendářního roku byl plný událostí a hlavně odpočítávání dnů, které nám zbývaly do Štědrého večera. V pátek 2.12. si pro nás připravili spolužáci z 9. tříd různé soutěže a zajímavé disciplíny na téma „Čertoviny“. Bylo to opravdu moc pěkné, o zábavu jsme měli postaráno. Děkujeme za úžasný zážitek. V pondělí 5.12. jsme měli „Čertovské učení“, kde jsme kromě počítání do 20 s vybarvováním, výroby čerta nebo Mikuláše a procvičování slov protikladných luštili vzkaz od samotného Lucifera. Nebylo to vůbec snadné, vzkaz byl totiž napsaný Morseovou abecedou. Zvládli jsme to skvěle a těšili se na příchod Mikuláše, čerta a anděla. Protože se snažíme více se učit a méně zlobit, čerti nám nikoho do pekla neodnesli a Mikuláš s anděli nám nakonec rozdali i sladkou odměnu. Přesto jsem druhý den s napětím očekávala, zda se opravdu ve škole sejdeme v plném počtu, zda nám přeci jen čert někoho neodnesl. Tak jako v loňském roce to naštěstí dopadlo dobře. Uf, to se mi celkem ulevilo! Také tento školní rok jsme se s chutí zapojili do výroby vánočních přáníček pro babičky a dědečky, kteří jsou na Vánoce sami. Pevně věříme, že jim udělali radost. Poslední prosincový pátek jsme se opět sešli při zpívání na schodech, tentokrát předvánočním. Bylo to krásné, koledy nám šly báječně a vše bylo ještě doladěno světýlky, které jsme si přinesli pro navození té správné vánoční atmosféry. V úterý 20. prosince byl náš nejlepší den – vánoční besídka! Nesla se v duchu vánočních tradic a hlavně na nás pod stromečkem čekaly dárečky od kamarádů. Některé jsme si vylosovali ve vánoční tombole, jiné jsme si předali mezi sebou. Radost jsme měli velikou. Ve středu nás ještě čekala poslední lekce plavání v roce 2022, která byla také s vánoční tematikou. Moc jsme si to užili. Na závěr zbývá už jen popřát v novém roce 2023 hodně zdraví, lásky a spokojenosti a stále jen dobrou náladu.