2.C – listopad 2022

Měsíc listopad, typický svým sychravým podzimním počasím, byl opět nabitý zajímavými akcemi pro děti, které nám obohatily výuku. Nejprve jsme si v sokolovně zazpívali a zatančili při zábavném programu plném známých i méně známých písní Písničkový kolotoč. Ve čtvrtek 24. listopadu jsme zavítali do Toulcova dvora v Praze, kde jsme měli možnost seznámit se s vánočními zvyky a tradicemi. Děti si nejdříve vyrobily svíčku ze včelího vosku a tradiční řetěz ze slámy a pentliček. Po příjemném tvoření nás čekala vánoční cesta za pokladem, při které nás doprovázely všechny důležité postavy adventu - např. svatá Barbora, svatý Mikuláš, svatý Ambrož, svatá Lucie a Perchta. Cestou na nás čekalo plnění různých úkolů a na konci hledání pokladu. Výlet byl i přes deštivé počasí skvělý. Hned další den měli žáci možnost interaktivní a hravou formou nahlédnout do světa finanční gramotnosti v programu Abeceda peněz. První adventní neděle byla věnována vánočnímu setkání ve škole. Všichni si mohli užít vánoční diskotančení a oblíbené dílničky. Bylo to velmi příjemné setkání plné radosti a zábavy. Adventní čas jsme si připomněli také v pondělí, kdy jsme všichni do školy přišli vánočně ozdobeni. Velké překvapení ale čekalo na děti také ve středu na plavání, kdy si paní instruktorky pro ně připravily čertovské vodní radovánky. Užívejme si klidné předvánoční chvilky plné dobré nálady a pohody.