2.C – listopad 2020

Poslední podzimní měsíc jsme pokračovali nadále v distanční výuce. Připojování na online hodiny už nám šlo hravě, bylo znát, že se každým dnem zlepšujeme. Kromě českého jazyka, matematiky a prvouky jsme se připojili také na výchovy. Skládali jsme z různých tvarů obrázky, poznávali jsme hudební nástroje a písničky z pohádek, kreslili jsme vlastní „vozítko“ po vzoru pohádky Koloběžka první a nezapomněli jsme si pěkně protáhnout svá těla, unavená sezením u obrazovek počítačů. Za domácí úkol jsme v dalším týdnu měli vytvořit „veselé jídlo“. Úžasné výtvory zdobí naši fotogalerii, je vidět, že se děti velice pobavily. Někteří vzali úkol velmi zodpovědně, ihned by se mohli ucházet o místo šéfkuchaře vyhlášené restaurace.

Po odpočinku o státním svátku 17. listopadu jsme se konečně mohli vrátit do lavic. Myslím si, že se opravdu už těšil každý. Trošku jsme si oprášili znalosti, které jsme se naučili na dálku, vysvětlili jsme si vše, co nám dělalo potíže, a vrhli jsme se s chutí do další práce.

Poslední listopadovou neděli se za nádherného slunečného počasí uskutečnilo velké finále celoškolní běžecké akce „Zátopek race“, kde i naše třída měla své zástupce. Jaké bylo překvapení, když přišla fotografie šťastných vítězů - Týnky Novákové a Janka Novotného s diplomem a medailí na krku! Velká gratulace vítězům letěla v neděli na dálku a v pondělí už přímo od všech spolužáků při malé „tiskové konferenci“.

S příchodem první adventní neděle si přejme krásné předvánoční chvíle a hlavně „SPORTU ZDAR“!